Üdvözöllek, Idegen!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!

Meghalt a R.E.M. dobosa

:/ Elhunyt Bill Rieflin amerikai dobos, aki négy évtizedes pályafutása során a Ministryben, az R.E.M.-ben, a King Crimsonban, a Swansban, a Nine Inch Nailsben és a KMFDM-ben is játszott.

«134

Hozzászólások

  • szerkesztette ezt: 2020 November

    Hiábavalók a szavak, fájó a csend, döbbenet ...

    Elhunyt Benkő László, az Omega billentyűse..

  • szerkesztette ezt: 2020 November

    Nyugodjék békében!

  • Nyugodjon békében! :'(

  • szerkesztette ezt: 2020 November

    Nyugodj Békében Laci! :'( o:) :(

  • szerkesztette ezt: 2020 November

    Gy-sz-Valter

  • R.I.P.
    Benkő László....

  • Megboldogult tini koromban két nagy tábor volt, az egyik a "Metrósok", a másik az "Omegások". Én "Omegás" voltam. A két tábor folyamatosan húzta a másikat, még verekedések is voltak emiatt.
    Nem is kell mondanom, hogy mekkora nagy dolog volt, amikor a clubban egy "Metrós" fiú berakatta az Omega Gyöngyhajú lány című számát, hogy velem táncolhasson. <3 Minden haverja árulónak mondta. :D
    Több koncertjükön voltam - a fiatal és az "öreg" Omegán is -, de az érzés mindig hasonló volt, ha a "Gyöngyhajú lány"-t meghallottam. Bár vannak bakelit nagylemezeim és CD-im is tőlük, és persze már bármelyik dalukhoz hozzáférek más módokon is, de a Gyöngyhajú lány a telefonom lejátszási listájában is ott van. <3
    Ők használtak először különleges fényeffekteket, amitől szemünk-szánk tátva maradt. A legutóbbi Arénabeli koncertjük a fénytechnika csúcsait döntögette. Hatalmas élmény volt minden szempontból, de az igazán meghatározó az volt, hogy szinte minden dalukat kortól függetlenül, fiatalok és idősek százai és ezrei énekelték velük. Fiúk az apjukkal, anyák a lányaikkal együtt, egy dallamra dobbanó szívvel.
    "Napot hoztam, csillagot, ..." - Benkő László egy csillag volt, ezért már biztos, hogy egy Gyöngyhajú ... Lénával ... Trombitás Frédivel... és a Régi csibészekkel ... zenél és énekel együtt, valahol a Csillagok útján... sétálva. Szomorú voltam.

  • Elhunyt az Omega egykori basszusgitárosa, Mihály Tamás

    Az Omega Red Star from Hungary dalainak többsége is az ő hangján hallható, mert az énekes Kóbor János nem tudott kiutazni Angliába a felvételre.


  • Nyugodjon békében!

  • Nyugodjon békében! :'(

  • 69 éves korában elhunyt Balázs Ferenc (Fecó) Kossuth-díjas énekes, zenész, miután súlyos állapotban kórházba került koronavírus-fertőzés miatt.

  • Sajnálom! :cry:
    Nyugodjon békében!

  • R.I.P. Fecó :'(

  • Nyugodjon békében! :'(

  • Nagyon szomorú, hogy sorra távoznak azok, akiket név szerint ismertem. Nem volt mindenki a kedvencem, de igenis volt olyan daluk, ami tetszett, mert bekúszott az agyamba vagy a dallama miatt, vagy a szövege miatt. Ha valahol meghallottam a számukat, tudtam kihez kötni, ezért a haláluk is megérint. :cry:

    Most gondoltam bele, hogy kivel is tudnám helyettesíteni őket? Kik lehetnének az új kedvenceim?
    A hétszázát! Egy cseppet mellbevágó számomra, hogy olyan együttest, aki ÉLŐ ZENÉT játszik, és a számai elég népszerűek ahhoz, hogy fel is figyeljek rájuk, nem tudok megnevezni a jelenlegi fiatal magyar palettáról. Ez azért elég gáz!

    Ez akkor is igaz, ha a szűkebb családomban két amatőr zenész is volt/van.
    Az egyik, aki remekül gitározik és elektromos zongorán játszik, egy-egy zenét is szerzett, és eszméletlen jó "bugyihúzogató" bariton hangja van, az angol rockot játszó együttesével, ahol ő volt az énekes-gitáros frontember, több kis kocsmában és szórakozóhelyen is fellépett pár éven keresztül, sőt, az A38-as hajón is volt egy estéjük nagy sikerrel, már feloszlottak, ő pedig felhagyott az aktív zenéléssel. Volt szerencsém egy kis koncertjükön részt venni, ahol a közönség zömét inkább a szülők, barátok adták, de teljesen jó volt. :+1:
    A másik, aki jelenleg is remekül dobol egy brutál metál kimondhatatlan nevű zenekari formációban, ám ők inkább lelkesen hangosak, mint jónak nevezhetők, bár lehet, hogy csak idő kérdése, hogy beérjenek, mindenesetre már ők is felléptek valami rockzenei fesztiválon, és ez már egy lépcsőfok. :+1:
    A családom legkisebb, 2,5 éves tagjáról épp két napja készült egy bölcsis video, (a bölcsis Ilonka néni maga a megtestesült álom, akit csak egy gyerek és szülő kívánhat) amin a bölcsiben rockzenekart alakítottak a kis társaival. Az én kis hercegem műanyag építőelemekből gitárt készített, vagy inkább annak látszó tárgyat :D és ha láttátok volna, ahogy harántterpeszbe áll, beroggyantva az egyik lábát, mint a menő gitárosok, és még a nemlétező húrokat is lefogja az egyik kezével, míg a másikkal bőszen szaggatja a dallamot, hát ember nincs, aki nem akarná felzabálni! <3

    Szóval és tettel, sürgősen frissítésre szorul az újabb magyar zenekarokat illetően az ismeretem, hogy ne gondoljam magam valami kőkorszaki szakinak, és ne rettenjek meg nagyon az ismert eltávozók után maradt űrtől. Help!

  • Elhunyt Bergendy István.........

  • Nyugodjon Békében!

  • Nyugodjon Békében! :'(

  • Hatvannégy éves korában elhunyt Vass Gábor színművész

    Több alkalommal szinkronizálta Sean Connery-t, köztük a James Bond-filmekben.
    Clark Gable magyar hangja volt az Elfújta a szél című alkotásban. Robert de Nirót, Samuel L. Jacksont és Russell Crowe-t is megszólaltatta magyarul, valamint az első Die Hardban Bruce Willis szinkronhangja volt.
    A kis hableány című Disney-filmben Sebastiannak kölcsönözte hangját.

  • Nyugodjon Békében!
    Nagyon szerettem a hangját.

  • Nyugodjon Békében!

  • R.I.P. Vass Gábor... :(

  • szerkesztette ezt: 2021 March

    Március 15.-én 72 éves korában meghalt a legendás magyar zeneszerző Dinnyés József :(
    A MAGYAR HANGLEMEZGYÁRTÓ VÁLLALAT EGÉSZEN 1985-IG NEM VOLT HAJLANDÓ NAGYLEMEZT KÉSZÍTENI VELE, SŐT, AKKOR IS CENZÚRÁZTÁK A HATÁRTALANUL CÍMŰ DALÁT.

  • Nyugodjon békében!

  • Nyugodjon békében! :cry:

  • szerkesztette ezt: 2021 April

    Elhunyt Törőcsik Mari, a nemzet színésze :😪

    Felkelés (Törőcsik Mari monológja Maár Gyula 1971-es Prés c filmjében)

  • Nagyon sajnálom!
    Nyugodjon békében!

Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.