Üdvözöllek, Idegen!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!

Romlott mesék, avagy egy kis borzongás mindenkinek!

Sziasztok!
S.O.S. Egy saját magam által kreált történetet hoztam el nektek. Igyekeztem megfelelő videókkal illusztrálni a történetet. Tudom, sokan foglalkoznak ezzel a műfajjal, de kíváncsi vagyok, hogy lenne-e ilyen jellegű tartalomra még igény. Jómagam egyébként humorosnak szánt animációs videókat csinálok, de már több éve írok rémtörténeteket is. Kérek szépen mindenkit, hogy akinek tetszik a videó, az jelezze felém valamilyen módon (FELIRATKOZÁS, LIKE, KOMMENT, MEGOSZTÁS), és szívesen fogadok minden építő jellegű kritikát is.
Előre is köszönöm nektek.

Hozzászólások

  • Szia! Szintén hasonló kategóriában alkotok, bár én papírra vetem a történeteimet és ebben a hónapban megjelenik a második könyvem is, mely éppen egy novellás kötet, amely a Halhatatlan novellák címet fogja viselni. Remélem nem veszed rossz néven, hogy megfogalmazok néhány építő jellegű kritikát. Az eleje jó, megteremtessz egy hangulatot, a megfelelő szófordulatok és szavak használatával, mint pl. Az éjszaka már jócskán leszállt... ez szuper. De ezután, mintha egy kicsit átmenne magyarázó üzemmódba az egész és elveszti a varázsát. Nem olyan, mintha előadnál egy történetet, hanem, mintha a szomszédnak mesélnéd, hogy "hallod haver..." az ajtós rész, ha az elejét követve próbálnád szépen megfogalmazni, sztem valahogy így hangzana.
    " A lassan, nyikorogva kitáruló bejárati ajtó nem csak a lábaim, mellett besurranó éjjeli holdfénynek engedett utat, hogy az megvilágítsa a koszos padlót, de épp oly gyorsasággal engedte ki a belül rekedt, áporodott dohos lég szagát, amely szinte mart, ahogy elérte a tüdőmet. "
    A "baljós csend" kezdetű mondat megint nagyon jó és visszazökkent egy kicsit történetnek megteremtett hangulatba, de aztán megint kizökkent, az olyan szavak használatával, mint a viszonylag, mosdó, meg a bojler. "Az első ott töltött éjjelem nyugodtságát, csak a zuhanyzás közben, a víz forró folyamának hangját megtörő, egyre erősödő kaparászás törte meg, amely a fűtőtest felől érkezett, éppen úgy, mintha azt egy szenvedő alak nevezheté ideiglenes otthonának, s leghőbb vágya volna, hogy végre kijusson onnan." Nem is akarlak tovább csesztetni, nem okoskodni jöttem, és nem is rossz az amit alkottál, csak azt próbálom a figyelmedbe ajánlani, hogyha egy bizonyos hangulatot teremtessz a történet elején érdemes azt végig vezetni a sztorin, mert úgy sokkal élvezhetőbb. Meg lehet ezt más stílusban is csinálni, mint pl, ha úgy kezdted volna, h : "November 19 volt életem leggázabb napja, még most is kiver a víz, ha rágondolok. Igazából el sem hiszem, hogy ilyesmi megtörténhet, de ott voltam, és a frász kerülget, ha eszembe jut az amit láttam. Éppen aláírtam az adásvételi papírokat egy meglehetősen jó üzlet reményében. Házat vettem, életem első otthonát, nem is akármilyet, egy hatalmas és ősrégi házat, amely nem volt túl modern, de fiatalságom ellenére, valahogy vonzott, imádtam a nagy kandallókat és a tágas nappalit. Ha kikupálom, buli rezidencia lesz, hatalmas partikkal és sok szexi csajjal. Nyáron jártam itt utoljára, akkor a déli forróságban, igazi kastélynak tűnt a ház, most, így az éjjeli órákban egy félelemetes, afféle filmbéli elmegyógyintézetre emlékeztetett. Ahogy kitártam az ajtót negatív érzéseim tovább fokozódtak, büdös volt, határozottan kellemetlen, szinte rohadó szag, amly biztosan a koszos falakból és padlóból jött, ebben a megvilágításban, elég gáznak tűnt a hely... " Szóval remélem érted :) Sok sikert kívánok neked a további alkotáshoz!
    Üdv: Anne Header

Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.