Üdvözöllek, Idegen!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!

Közös feliratozás

2

Hozzászólások

  • szerkesztette ezt: 2023 September

    @Copycat80 és nem akarsz visszamenni nincs honvágyad vagy jobb itt ? :smiley:
    Ha valóban tudsz angolul akkor téged vár https://www.opensubtitles.org/hu/search/sublanguageid-hun megtalálod a fórumukban Verdike -t ő abajgatja népet arra felé :smiley:

  • @Copycat80 neked akkor nem kell magyaráznom a kétértelmű dolgokról és szlengekről, angol nyelvtudással egyébként nyers fordítás nélkül is bele kezdhetsz, bár annak is jó a nyers googfle vagy AI fordítás, ha nem jutnak eszedbe a helyzethez illő megfelelő magyar szavak, kifejezések :smiley:

  • @mancsol Leöltöttem a programot, megnyitottam a videot. Akkor felhozta az összes fajta feliratot. Kijelöltem az angolt, utána Extract Tracks, de aztán jön egy hibaüzenet. Valamit rosszul csinálok.

  • @Refleksz komoly dolgokat mutattál megint itt nekünk, így kell ezt :smiley:

  • @Refleksz nem mondom, hogy nem hiányzik néhány dolog. :-)

  • Mkvextract.exe and/or MKvmerge.exe was not found.
    Igen nem találja ezeket az exe-ket.)

  • @benassy Igen, már előre elkezdtem a fordítást. Van egy-két kifejezés, ami nekem sem megy, de azokat átküldöm az egyik rokonomnak, ő perfekt angolból. Még 20 éve is ő segített, amikor dalszövegeket fordítgattam. .-)

  • @mancsol Az origo szoftverbázisról akartam letölteni, de azt írja, hogy vírusos. Tudsz ajánlani másik oldalt?

  • „MKVCleaver_x64_v0800_Installer.msi” fájl végrehajtható. A végrehajtható fájlok vírusokat vagy más, rosszindulatú kódokat tartalmazhatnak, amelyek kárt okozhatnak a számítógépen. Legyen óvatos a fájl megnyitásakor. Biztosan elindítja: „MKVCleaver_x64_v0800_Installer.msi”?

    Ilyen üzeneteket kapok.

  • mkvtoolnix letöltve :smile:

  • @mancsolMég alig van valami a laptopra telepítve. .-) A windows defender az alapból rajta van a windowson, vagy azt is nekem kellene telepíteni? Bocs a hülye kérdésekért, de kb 20 éve volt az utolsó számítástechnika órám. :-)

    Az 1981-es Dynasty-t. :-)

  • @ mancsol Igen, a Dallas konkurense volt. Amerikában és Nyugat Európában nagyon népszerű volt. A neten amúgy sokan keresik. Adták magyarul az első 6 évadot (erről én nem is tudtam) a Tv3-on, de sehol nincs fennt a neten. .-(

  • @mancsol Most valamiért nem tudom megnyitni a programot. Leszedtem, újra letöltöttem.

  • mkvcleaver helyett van más?

  • Letöltöttem de telepítésnél ezt irja ki: Error writing to file: C\Program\files\MKVCleaver\Logrotate.exe
    Verify that you have access to that directory.
    Választhatom, hogy újrapróbálom vagy cancel. Ha újrát nyomok, nem csinál semmit. :neutral:

  • @mancsol Ok, azt hiszem ez megvan. Egy mappában van a 3 letöltött file. Megnyitottam, és feljött egy kis ablak, a tetején: gMKVExtractGUI v2.6.4.0

  • @mancsol Megvan, sikerült. :-) Akkor most elölről kell kezdenem. Ebből csinálok egy másolatot, és azt átnevezem, ahogy legelőször írtad.

  • @manchol Ami új feliratom most lett, az nem srt kiterjesztésű. Ezzel tudok valamit csinálni?

  • @manchol Ok, megpróbálom. idx a kiterjesztése

  • Megnyitottam, de ekkor feljön egy új ablak, és nem látok sehol mentés gombot, meg olyant sem, ahol át tudnám állítani srt-re.

  • szerkesztette ezt: 2023 September

    @manchol Huh, kicsit bonyolódik. :-)
    Innen szedtem le az első évadot:

  • @manchol Köszönöm szépen. :smile:

  • @Copycat80 torrent oldalakat ne linkelj nyilvános topikba :)

  • @manchol Köszönöm szépen. :-)

  • @mancsol Akkor most megint csinálok egy másolatot, és átnevezem, mint ahogy korábban mutattad, ugye?

  • szerkesztette ezt: 2023 September

    @manchol Most valamiért nem megy. Amit küldtél, abból csináltam egy hu.srt és egy en.srt fájlt. Azokat kellene megnyitnom a subtitle editben.

    Persze rakd fel nyugodtan.

  • Most megvan a két oszlop, de a videót nem indítja el hozzá.

  • Na, most! Elkezdem végre átírni a szöveget. :)

  • @Copycat80 Videóból a Subtitle Edit is ki tudja nyerni a feliratot, ezért felesleges mindenféle programot telepíteni.
    Fájl -> Importálás -> Felirat a videófájlból -> betallózod a videót -> kis ablakban megjelennek az elérhető nyelvek -> kiválasztod az angolt -> kis ideig dolgozik, majd betöltés után -> mentés másként.

  • @mancsol Valahogy így is sikerült, és így át tudom írni a fordítást. :-) Rendben, kihagyom az indulathangokat.

Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.