Üdvözöllek, Idegen!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!

sorozat barátok.maradjatok otthon,és nézzétek a sorozatokat.

13

Hozzászólások

  • reménykedni tényleg lehet hogy hamar vége lesz.de ha nem tartjuk be a szabályokat akkor nem lesz remény a gyors véget érésnek.és ha hamar is véget ér ez a dolog.sok minden megváltozik ne higgyük hogy hamar visszaál minden.

  • szerkesztette ezt: 2020 April


  • @andakszin Ne nevess rajtam, nem így, nem ezt akartam küldeni. :D :D Próbálkozom.. :D :D Majd csak rájövök, hogyan kell.. ;) ;)

  • mindenkinek kellemes húsvéti ünnepet ebben a rossz helyzetben is.

  • Sziasztok! :smile:
    Ezt a videót könnyek nélkül nem lehet nézni! @andakszin köszönöm! :cry:

  • @andakszin! Köszönöm....Potyognak a könnyeim.... :'(

  • Igy karantén idején tudtok jó sorozatot ajánlani, ami lehet krimi fantazi, izgalmas, mínt az ózark,vagy a totál szívás, szerelmes, nem érdekel, meg az agymenők sem. Előre is köszönöm.

  • Safe,911,Chicago Pd,Broadchurch,Happy,Forever,Daybreak

  • tv2 adón. megy este felé a MARADJ OTTHON. ezt azoknak küldöm akik megtehetik hogy otthon maradjanak de mégsem teszik ezt.és csodálkozak hogy bajt okonak maguknak és másoknak.

  • @citrompotlo
    Szia! Örülök, hogy kezdeményezted ezt a témát :)
    Sajnos az emberek többsége Magyarországon sem veszi komolyan a világjárványt, arról már nem is beszélve, hogy a tényleges halálesetek és fertőzöttek száma el van hallgatva. Nem bánnám, ha valós adatokat közölnének és nem azt hangoztatnák egyfolytában, hogy "csak" az idős emberek és a krónikus betegek halnak bele. Nyilván ők azért veszélyeztetebbek, mivel az immunrendszerük le van gyengülve, csakhogy őket bármilyen betegség, vírus levenné a lábukról.
    Ami engem felháborít, az, hogy a városiak nem tudnak mit kezdeni magukkal. Nem egy városban élő ismerősöm panaszkodott nekem (van aki panelben él, van, akinek udvara is van, de kertje nincs), hogy ők már unják ezt az egészet, a négy falat bámulni. Van köztük olyan, aki már a kertes ház vételét tervezgeti, de másoktól is hallottam, főleg kisgyerekesektől, mennyivel jobb lenne - főleg most - kertes házban élni, mert ott van mivel lefoglalni a gyerekeket és saját magukat! Viszont sajnálatos, ha valaki felnőtt ember léttére nem tud mit kezdeni magával egy ilyen helyzetben.
    De az emberek hozzáállása még inkább felháborít, főleg az utcára kimerészködőké. Amit én tapasztaltam az egyik kisvárosban, egy nap alatt, ha 10 maszkos embert láttam, még sokat is mondok. Rám is úgy néztek a munkahelyemen a belépő emberek, mintha ufó volnék, pedig én nem vagyok a veszélyeztetett korban. Sokan viccnek gondolják az egészet; és persze megértem, hogy panelban nagyon unalmas lehet, na de, ha meg kell akadályozni a járvány elterjedését és lassítani kell, akkor nem úgy kellene minden nap otthon maradni, hogy saját magát felhergeli az ember azzal, mennyire rossz neki otthon. Miért rossz? Mert naponta zuhanyozhat, ágyban alhat, van tető a feje felett és van mit ennie?
    Dolgozzák ki az ellenszert, de akkor gyógyszer formájában és ne a Bill Gates féle vakcina formában. Nem kérek az emberi vírusirtójából, ami inkább az embert öli meg, mint a vírust.
    És persze a sorozatnézés is egyfajta elfoglaltságot jelent, én is nézek párat, főleg este, de csak egy-kettőt, mert nekem annyi elég, de ez én vagyok.
    Egyébként bennem is van utazási vágy, akár csak Erdélybe, Felvidékre menni, nyáron pedig tengerpartra... De nem megyek, nem is lehet egyrészt, másrészt, ha már lehetne is, még mindig túl kockázatos lenne, mivel fennáll a veszélye, hogy elkapja az ember. De addig is van mit csinálnom, az embernek lelkileg fel kellene készítenie magát és akkor könnyebben elvisel minden helyzetet.

  • @GTOKT

      1. "nem egy városban élő ismerősöm panaszkodott nekem" > tehát Te nem vagy városi,
      1. "másoktól is hallottam, főleg kisgyerekesektől" > tehát neked per pillanat nincs 2-3 kisgyereked
      1. "úgy néztek a munkahelyemen" > tehát nem munkanélküli vagy, és nem is home office-ban dolgozol otthon.
      1. "megértem, hogy panelban nagyon unalmas lehet, na de" > tehát de, és újra csak de:
        Mindenki unalmában panaszkodik, siránkozik, fegyelmezetlen, másoknak akar rosszat, és alig várja, hogy megbüntessék, vagy lefényképezzék és világszám legyen a neten.

    Egy szóval sem értek egyet, amit írtál, és nem azért, mert unatkozom, hanem azért, mert egyik általad kritizált élethelyzetről sincs személyes tapasztalatod a jelenlegi kritikus helyzetben. Te azt írtad, hogy "felháborít", én meg azt írom, hogy elszomorít.

  • @Frame mondd csak, szokásod, hogy kielemzed mások életét? Örömöd leled benne? Mindazt, amit irtam, az ismerőseim, tokonaim mondták, es mind panaszkodott. Egyébkent meg, akinek nem inge, ne vegye magára. Senkinek sem lett volna kötelező panelba menni lakni. Mindig mindenre van lehetőség, megoldás, csak az egyénnek meg kell kerednie.
    Igenis felháborít, m itt van a lehetőség azoknak az embereknek, akik a negy falon kívül mást nem tudnak bámulni, h kicsit magukra figyeljenek, gondolkodjanak, felfedezzék, h ennyire kényszerhelyzetben is próbáljanak meg nem negatívan élni, gondolkodni, vagy lefoglalni magukat vmivel, mint ahogy te is teszed. De a legtöbben semmivel sem foglalják le magukat, hanem össze-vissza császkálnak. Legalább az emberek most megtudják, milyen érzés bezárva lenni hosszú időre, mint ahogyan az állatok is be vannak zárva sok helyen huzamosabb időre. Üdv a pokolban, azaz Mátrixban, ami a valóságunk. Ideje felébredni, Neo!

  • @GTOKT
    Téged idéztelek, magad adtad az információkat, én csak jól tudok olvasni.
    Mondtak neked valamit néhányan, és Te ebből ráhúztad az összes városi, panelban lakó emberre a saját FELTÉTELEZETT véleményed, vagyis általánosítottál. Ezt nem tartom helyesnek.
    Rengeteg ember dolgozik otthon a home office keretében. Ha van mellette 2-3 kisgyerek, akkor a napi 8 órás munkaidő alatt a több órás konferenciabeszélgetésekbe óhatatlanul is belekiabálnak, belezavarnak, miközben milliós összegekről lehet szó, és persze fél szemmel mégis a gyerekekre is kell figyelni, hogy mit vesz a szájába, mit borít le, és így tovább. Vagy, ha olyan feladatról van szó, ahol a pillanatnyi figyelmetlenség miatt akár egy elem megváltoztatása az egész munkafolyamatot tönkre is teheti. Vagy, aki valami kézi munkát igénylő tevékenységet végez otthon, amihez kézi szerszámokat is használ, amik között veszélyesek is bőven lehetnek a kisgyerekekre minden óvatosság ellenére. Mindezt egy egy-két-három-négy szobás lakásban végezni hatalmas kihívás, de nem is erre lettek kitalálva azok a lakások, és nem véletlen, hogy a munkahelyekre nem lehet gyerekeket bevinni.
    Ezeknek az embereknek nyugtuk sincs, nemhogy unatkozzanak.
    Akik sajnálatosan nem dolgoznak, mert elvesztették az állásukat, vagy kényszer szabadságon vannak, na, azoknál nem lehet csodálkozni, ha nehezen dolgozzák ezt fel, hisz nekik a lét a tét, de ezen ki az, aki csodálkozik?
    Hogy ki hol lakik, ahhoz senkinek semmi köze. Kinek-kinek arra tellett amire, azt örökölte amit, annak nyögi a hitelterheit aminek. Sokaknak még az sincs, mert még a szüleikkel élnek, vagy sehol, mint a hajléktalanok.
    Járvány van, védekezni is kell ellene mindenkinek ahogy tud, de attól a járvány nem fog elmúlni, ha ujjal mutogatunk az utcán közlekedő emberekre és fűt-fát mondunk róluk, főleg úgy, ha aki mondja, szintén kimegy dolgozni, vásárolni, kutyát sétáltatni, vagy akárminek. Neki lehet, nekik nem lehet? Nem tudhatjuk, hogy aki az utcán közlekedik, honnan jött, hová tart, ezért nem is kell kritizálni, mert semmit nem tudunk róluk, azt azonban valószínűsíteni lehet, hogy senki nem akar direkt beteg lenni.
    Mindenki vigyázzon saját magára, és hagyjon másokat békén, és ha már segíteni nem tud, legalább ne ártson hiábavaló uszítással. Enélkül is épp elég baj van.

  • szerkesztette ezt: 2020 April

    Két lány teniszezik egymással :smiley:

  • így aztán tudják a minden napi tornát tartani.és ki megy le a labdáért.

  • szerkesztette ezt: 2020 April

    LEDIA LAZERI
    Klubrádió
    "Magyarország nagyon jól teszi, ha biztosítja a maximális kapacitást szükség esetére, de van remény arra, hogy nem lesz szükség erre a maximum kapacitásra.

    Interjú.

    „Miután a kormány elrendelte, hogy az ágykapacitások 60%-át szabadítsák fel a kórházakban, azt hiszem, mindenki arra következtet, hogy a járvány java, a legnehezebb szakasz még hátravan. Ön is így látja?

    Nézze, ezt a hatóságok mondják, hajlok arra, hogy higgyek nekik. Ők azzal érvelnek, hogy szükség van a kapacitások növelésére, mert arra számítanak, hogy megnő a fertőzések száma. Nos, amit mi látunk: nem növekszik a megbetegedések száma exponenciálisan, ahogy szinte mindenhol. Naponta kevesebb, mint 10%-kal nő az esetek száma, ami tehát nagyon messze van az exponenciális növekedéstől. Viszont, ha ez bekövetkezne, akkor lesz elég kórházi ágy.

    Akkor ezzel azt is mondja, mit sokan mások is, hogy túl sok ez a 60%-os ágykiürítés?

    Nem, nem. Azt nem mondom, de azt igen, hogy nagyon ismeretlen utakra evezünk. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem kell attól tartanunk, hogyha naponta duplájára vagy 200%-kal növekedne a fertőzések aránya, akkor nincs elég betegágy. De ettől nagyon messze van Magyarország. De azért hozzátenném, hogy mivel újfajta vírussal van dolgunk, minden ország másképp reagál rá annak függvényében, hogy például milyen az adott térség demográfiája, stb. Ezért Magyarország nagyon jól teszi, ha biztosítja a maximális kapacitást szükség esetére. De van remény arra, hogy nem lesz szükség erre a maximum kapacitásra."

    Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.:

    https://www.klubradio.hu/adasok/elkerulte-magyarorszag-a-fertozes-vilagszerte-latott-ugrasszeru-novekedeset-mutatjak-az-adatok-112121?fbclid=IwAR2q2mQVHju-uXkisNK-p2kn176qb0WouXny3_gWTcYJS9PKnUT-RGur9jc&utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_202004

  • Korlátozás kb. 4-5hónap, A jóból is megárt a sok- sok sorozat :)

  • szerkesztette ezt: 2020 April

    A mai napon polcot szereltem mert érkezett 30db könyv ,csomagot vettem át a DM-től 3.em le-földszint séta, 20 percre rá megérkezett a vízóra leolvasó 3.em le-pince 2x mert először nem vittem a pinyó kulcsot. Remélem történik még valami :smile:
    Jut eszembe regisztráltam ingyé a netflixusra mert meg szeretném nézni a Peremvidék
    című agyhalált :smiley:
    Az esetleges hibákért betű kihagyásokért stb a demienciám a felelős kizárólagosan...pont

  • szerkesztette ezt: 2020 April

    Akit érdekel és nyílvánvalóan szeret olvasni az innen rendljen könyveket
    olcsón 999 Ft akció
    https://www.gabo.hu/hu/1000085-999-ft-akcio

  • Éljen Május 1 ??

  • szerkesztette ezt: 2020 May

    A MOL és az Együtt az Autistákért Alapítvány minden egyes klip megtekintés után 1 Ft-tal támogatja az autista gyerekeket egyedül nevelő anyukákat.
    Lépj a YouTube oldalára és klikkelj :smile:

  • szerkesztette ezt: 2020 May

    Sohonyai Attila - Édesanya (Előadja: Gáti Oszkár)

Ez a beszélgetés lezárult..