Üdvözöllek, Idegen!

Úgy tűnik, új vagy itt. Kattints az egyik gombra, a belépéshez!

sorozat barátok.maradjatok otthon,és nézzétek a sorozatokat.

24

Hozzászólások

  • kedves Frame. én is osztom azt hogy az egészségügyben dolgozókért most jobban kell izgulni. Az én városomban minden nap este 18 órakkor családilag elmondunk egy zsoltárt a 482-est. nagyon sokan csatlakoztak a felhíváshoz.

  • @citrompotlo Ez igazán dicséretes dolog. :) <3

  • @mary2013 ..vinnyogtam a röhögéstől....naggggyon jó.... :D :D Megnézem az oldalát...

  • Sziasztok! :smile:

  • Üdv! :smiley: Csak semmi komolyság :smile:

  • azért emberek jó lenne betartani azt a fontos dolgot amit egyfolytába mindenhol rágnak az agyunkba hogyha nem akarunk magyarán belehal.. egy virusba akkor MARADJUNK OTTHON. Csak még mindig sok az olyan ember aki ezt a vírust félvárlól veszi és nem tartja be az előírásokat és kimegy.MARARDJ OTTHON.

  • @citrompotlo
    Nem lehet mindenkinek otthon maradni.
    Akik dolgozni járnak, mert még van munkájuk - hála az égnek, meg azoknak a munkáltatóknak akinél dolgoznak a gyárakban, üzemekben, cégeknél, intézményekben -, ugyanakkor nem tudnak a home office keretében otthon melózni, ki fognak menni az utcára, hogy eljussanak a munkahelyükre.
    Enni is kell, így aki képes járni és nincs karanténban, elmegy vásárolni is.

    A fél ország MÉG dolgozni jár, ameddig csak lehet, amíg van munka, amíg engedik, mert így lesz jövedelmük és tovább fog tartani a pénze az embereknek, és persze, az ország gazdasági fenntartása is létfontosságú mindannyiunknak. Ha ők nem dolgoznának, nem lenne:

    • áramszolgáltatás, víz, gáz, fűtés a lakásokban, nem lenne
    • árutermelés és szállítás, nem lenne
    • élelmiszer ellátás, nem lenne
    • beteggyógyítás és ápolás, nem lenne
    • tömegközlekedés, nem lenne
    • közrend, és persze, akkor kinyílnának a börtönök ajtajai is,
    • és így tovább.
      Na, akkor bekövetkezne az ország totális csődje, ami káoszt, anarchiát, hatalmas bűnözési hullámot generálna, és nagy valószínűséggel több áldozattal járna, mint amit a vírus okozna. Ezt pedig senki nem akarja ebben az országban, ahogy más országokban sem.
      Szóval, ez nem azt jelenti, hogy ne vennék komolyan a vírusveszélyt az emberek, hanem muszáj elhagyniuk a biztonságos lakásukat. Aki teheti, az otthon is marad, aki nem, annak sok szerencsét, hogy megússza.
      Persze, vannak, akik csak brahiból mennek ki, de felelőtlenek mindig voltak és lesznek is a világban.
      A Sorozatbarát tagjai mind felelősségük tudatában vannak, teszik a dolgukat, és ha van idejük, akkor megpihennek a kedvenc sorozatuk megnézésével - otthon. :)
  • szerkesztette ezt: 2020 April

    @citrompotlo
    Sajnos sok a felelőtlen ,nem értik hogy másokat fertőznek ,családjukat ,ismerőseiket ha koricálnak össze vissza és hordozók lesznek ...jaj csak leugrottam a kutyával,
    jaj csak kenyérért stb.
    Észre sem veszik... mert van akiknél nem jelentkeznek látványosan a tünetek
    gondolok itt láz,fáradság,izomfájdalom formájára stb

    Persze nem a dolgozó emberkékről van szó hanem a betegekről és idősekről.
    tojnak az egészre ,tojnak a 9-12 órás rendeletre a távolságtartásra.

    Ők a túlélők ..(azt hiszik)

  • Valaki néz rajtam kívül Bíró Marit? :D Nagy forma az öreglány, feldobja a napjaimat :D Instagramon aktív biromari néven

  • szerkesztette ezt: 2020 April

    @tvfile
    Milyen grammon ? :smiley: :smiley:

  • :D :D mint az instant leves

  • @tvfile
    á ez veszélyes valóban ! köszi szuuper

  • Sziasztok!
    Remélem mindenki jól van :smile:

  • egyenlőre én és a családom jól van, és ugy átom ezek az emberek is.én is csinálok most olyat amit eddig nem ezzel is szint viszek a napi dolgaimba.nállunk többnyire betartják az otthon maradást csak akiknek fontos hogy pl.munka miatt elhadják a lakást azok mennek ki.mi meg idehaza drukkolunk a család tagokért ne legyenek betegek,és azért is drukkolunk hogy akik egészségügyben,vagy más fontos helyen dolgozók tudjanak dolgozni.és a virulogósokért is akik azon vannak hogy legyen ellenszer a vírus ellen.

  • dukkoljunk annak hogy ahogy csak lehet minden képpen minnél hamara találják meg az ellenszerét a vírusnak.addig is a mi feladatunk.MARADJ OTTHON. azaz mondhatnám az egyik vetélkedöre.MARADJ TALPON.

  • szerkesztette ezt: 2020 April
  • Most a TV-ben
    A HVG kérdése a következő:
    "Ha elkészül egy vírus elleni vakcina mit várhatunk tőle?"

  • szerkesztette ezt: 2020 April

    Van, aki örül a karanténnak:
    Egy kutya karatén-naplója
    https://famiily.hu/van-aki-orul-a-karantennak-egy-kutya-karaten-naploja/

  • kedves emberek ennyire nem értik azt hogy a mostani helyzet nagyon veszélyes.ahogy halottam a tiszti főorvos asszonytól a legtöbben pest megyében vannak kint az utcán.és jó nagy számban.úgy látszik ezek az emberek semmibe veszik a mostani veszélyes helyzetet ezek az emberek ilyen hü....ék lennének.mert másat nem lehet rájuk mondani.és akkor ne csodálkozzanak ha tömmeges berobban pesten a vírus. én a szüleimmel március 1-e óta saját házi karanténban vagyunk.minden féle dolgot csinálunk.szóval jó lenne ha mindenki aki tud.MARADJON OTTHON.

  • @citrompotlo
    Budapest lakossága közel 2 millió fő. Itt összpontosul az ország iparának a nagy része, itt dolgoznak a legtöbben - még.
    Ha hozzávesszük a vonzáskörzetét, ezek az adatok még nagyobbak lesznek.
    A nagy számok törvénye alapján evidens, hogy itt van, és még sokkal több is lehet a megbetegedések száma, hiszen itt óhatatlanul is több ember kerül egymással kapcsolatba, mint egy olyan településen, ahol nagyságrendekkel kisebb a lakosságszám.

    Más. Sajnos egyre több ajtón van hatósági karantén jelzés. A hatósági karanténban lévők ellátása a helyi önkormányzatok feladata, amit meg is tesznek - több helyen erőn felül is, ám a karanténban lévők számának szaporodásával ez a feladatuk egyre nehezebb, lehet, hogy kevesen is vannak erre a feladatra. A karanténban lévők egyébként is nehéz helyzetét ez tovább fokozhatja, főleg ott, ahol még kisgyerek is van, illetve ápolásra szoruló beteg.
    Aki tud, segítsen! Te is lehetsz önkéntes segítője a polgármesteri hivatalnak, ha szükségük lenne erre!
    A jó szándékú szomszédok, ismerősök ajtón keresztül is megkérdezhetik a bentiektől, hogy mire lenne nagy szükségük, és csak az ajtó elé kell tenni a beszerzett, illetve felajánlott cuccot, természetesen a megfelelő óvintézkedések betartásával.
    Tartsd szem előtt Arany János örök érvényű szavait:
    "Ember lenni mindég, minden körülményben."

  • amiket leírtál azoknak a többsége igaz Frame.csakhogy vannak olyan személyek is akik megszegik a hatósági szabályokat,meg vannak olyan személyek is akik nem félve a vírustól kimennek az emberek közé. és az hogy nagyon sokan elhagyták az otthonaikat az elmúlt egy hónapban ez inkább pesten volt.és látjuk mit okozott.mit fognak hozzá szólni ha elrendelik a teljes kijárási tilalmat.nagyon itt billegünk a kés hegyén hogy elrendeljék.

    a segitség nyújtásról meg csak annyit hogy én is segitenék emberereken.de csak segiteni csak annyit tudok hogy az ismerőseimben telefonon keresztül tartom bennük a lelket.
    mert sajnos én nem mehetek sehova segitség nélkül ezért is vagyok házi karaténba a szüleimmel.barátaim,barátnőm nincs,akivel beszélgethenék. mert sajnos én is beteg ember vagyyok több mint 40 éve epilepsziás.
    úgyhogy mostmár ezt is tudjátok rólam.
    úgyhogy ezért is MARADOK ITTHON. :) :) <3

  • szerkesztette ezt: 2020 April

    https://budapestkornyeke.hu/wp-content/uploads/2020/03/maradj-otthon2.jpg
    TARTSUNK ÖSSZE. MARADJUNK OTTHON. aki csak tud .

  • @andakszin Huh, ez a videó amilyen gyönyörű látvány, annyira mélyen szívszorító is, hogy így, embertelenül látható egy világváros. Beszorult a levegőm, amíg néztem.
    Köszi!

  • @andakszin szia! Azt hiszem sírás nélkül nem lehet ezt a videót végignézni! reménykedjünk hogy hamar túl leszünk ezen a szörnyűségen! Köszönöm!

Ez a beszélgetés lezárult..